تبلیغات
سانگستان - گردهمایی عظیم و با شکوه بسیجیان «مدافعان حرم» درشهرستان بن + تصاویر

گردهمایی عظیم و با شکوه بسیجیان «مدافعان حرم» درشهرستان بن + تصاویر

جمعه 5 آذر 1395 11:05 ب.ظ

 

جهان بین - گردهمایی عظیم و با شکوه بسیجیان «مدافعان حرم» درشهرستان بن + تصاویر

 • جهان بین - گردهمایی عظیم و با شکوه بسیجیان «مدافعان حرم» درشهرستان بن + تصاویر
  به گزارش جهانبین نیوز به نقل از خبرنگار زنگ خبر، همزمان با فرارسیدن ۵ آذر روز بسیج مستضعفین، گردهمایی عظیم بسیجیان با حضور شکوهمند بسیجیان در مسجد جامع شهر بن  برگزار شد.

  در این مراسم با شکوه که با حضور قشرهای مختلف بسیجی برگزار شد جوانان بسیجی پرچم‌های ایران اسلام را از پدران شهدا تحویل گرفتند و تجدید پیمانی دوباره با شهدا و آرمان های آنان بستند.

  رده‌ها و یگان‌های بسیج زنان، محلات، دانش‌آموزی، و دیگر اقشار بسیج در این اجتماع حضور داشتند.
  حضور با شکوه بسیجیان در بزرگداشت سالروز تشکیل بسیج مستضعفین بیانگر بصیرت و ولایتمداری بالای بسیج است که اینگونه آگاهانه به میدان آمده و در بزرگداشت این روز بزرگ با اقتدار وارد شدند

  سالگرد تشکیل بسیج مستضعفان، یادآور خاطره پرشکوه مجاهداتی است که در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی، زیباترین تابلوهای ایثار و فداکاری همراه با نجابت و فروتنی و توام با شجاعت و رشادت را ترسیم کرده است
  خاطره جوانمردان پاکدامن‌وغیوری که شیران روز وزاهدان شب بودند و صحنه نبرد با شیطان زر و زور را با عرصه جهاد بانفس اماره به‌هم آمیختند و جبهه جنگ را محراب عبادت ساختند

  بسیجیان در این گردهمایی با تحویل گرفتن پرچم ولایت مداری و دین داری از پدران شهدا  و  با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل نفرت خود را نسبت به دشمنان اعلام کردند و با سر دادن شعارلبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است؛ گواه این شدند که ادامه دهنده راه شهدا خواهند بود

  خاطره یک  بسیجی  از  زمان دفاع مقدس:

  فروردین سال 1365در مقر شهید محمد منتظری، از مقرهای تیپ 44قمربنی هاشم (ع) در نزدیکی سوسنگرد بودیم.
  زیر حمله هوایی دشمن مشغول خوردن آبگوشت بودیم. آن را در یک سینی بزرگی ریخته بودیم وهمگی دور آن نشسته بودیم.
  برق که قطع شد، شیطنت‌ها شروع شد.هرکس کاری می کرد ودر آن تاریکی سر به سر دیگری می گذاشت.

  باهماهنگی قبلی قرار شد یکی از بچه‌ها از حوزه استحفاظی آقای خدادادی لقمه ای را بردارد، که ایشان با لحن خاصی گفت: لطفا غواص اعزام نفرمایید،منطقه در دید کامل رادار قراردارد!
  با این حرف او یک دفعه چادر از خنده بچه‌ها منفجر شد. اینقدر فضا شاد شده بود که کسی به فکر حمله هوایی دشمن نبود!
  به نقل از علی اکبر رییسی

  رزمنده ای دیگر می گفت :
  این کار خدا بود که بسیج ملت ایران بتواند درسخت‌ترین میدانها که همان میدان جنگ است چنان قدرتی از خود نشان بدهد که دیرباورترین افراد هم قبول کنند که ملت ایران دارای توانایی است.
  بسیج یعنی کل نیروهای مومن و حزب‌اللهی کشور ما، این که امام گفتند "بسیج بیست میلیونی" یعنی این.
   

   جوانی که بسیج را اینگونه تعرف می کرد :
  بسیج یعنی حضور بهترین‌و بانشاطترین و با ایمان‌ترین نیروهای عظیم ملت درمیدان‌هایی که‌برای منافع ملی،برای اهداف بالا، کشورشان به‌آنها نیاز دارد، همیشه بهترین‌وخالص‌ترین و شرافتمندترین وپرافتخارترین انسانها این خصوصیات را دارند.
  بسیج در یک کشور، معنایش آن زمره‌ای است که حاضرند این پرچم افتخار را بر دوش بکشند و برایش سرمایه‌گذاری کنند.
   

   بسیجی با نیاز زمان تصمیم می گیرد، تصمیمی آگاهانه، از روی عقل، او احساس را به مدد می گیرد تا با باز کردن میدانی تازه در زندگی، کار فکری، تلاش عملی مجاهدت، استقبال از خطر، همت بلند و ... صحنه ای تازه را پدید آورد،ورود به این صحنه ها و میدان ها فکری تازه نمی طلبد و بلکه فکری است که در اعماق جان ریشه دوانیده است.
   

  خواهر بسیجی گفت :
  هر جا که احساس شود میدان فکری و فرهنگی مورد تهاجم قرار گرفته است میدان رزم جدیدی برای بسیجی گشوده می شود. میدانی که در آن زیباترین تابلوی ایثار و فداکاری همراه با نجابت و فروتنی و توأم با شجاعت و رشادت ترسیم می گردد.
  در این میان زنان بسیجی تنها شیر روز و زاهد شب نیستند بلکه پرورش دهنده روحیه عالی هستند که شیران روز و زاهدان شب عاقلانه و آمرانه حضور خود را به ثبت برسانند.

  زن بسیجی عاشق است. عاشق استقلال ملی، غرور ملی و با افتخارات ملی در تأمین منافع ملی (چون مرد بسیجی) اما فراتر از آن دارنده ایمان بسیجی، ایمان، امید، انگیزه و تکیه بر هدایت الهی و معتمد بر کمک الهی که همان قواره اصلی بسیج است. و این بسیار مهم است
   
   
   
   
   

  انتهای پیام/520ز


برچسب ها: گردهمایی ، عظیم ، و ، با ، شکوه ، بسیجیان ، «مدافعان ،